HSC0603-51NJ-T
Mfr.Part #:
HSC0603-51NJ-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 51 nH 5 % 600 mA 300 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.02 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency2.1 GHz
TypeWirewound
Q Factor38
DC Resistance (DCR)300 mΩ
Inductance51 nH
Current Rating600 mA