
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.02 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.8 GHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 20 |
| DC Resistance (DCR) | 160 mΩ |
| Inductance | 5.6 nH |
| Saturation Current | 700 mA |
| Current Rating | 700 mA |
Stock: 100
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08966
Ext.Price$0.08966
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08966 | $0.08966 |
| 10 | $0.07152 | $0.71520 |
| 50 | $0.06343 | $3.17150 |
| 100 | $0.05626 | $5.62600 |
| 500 | $0.05083 | $25.41500 |
| 1000 | $0.04811 | $48.11000 |
