HSC0603-75NJ-T
Mfr.Part #:
HSC0603-75NJ-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 75 nH 5 % 1 A 430 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.02 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1.7 GHz
TypeWirewound
Q Factor34
DC Resistance (DCR)430 mΩ
Inductance75 nH
Core MaterialAlumina
Current Rating1 A