HSC0805-14NJ-T
Manufacturer:
EMTEK
Mfr.Part #:
HSC0805-14NJ-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 14 nH 5 % 600 mA 170 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.45 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency3.4 GHz
TypeWirewound
Q Factor50
DC Resistance (DCR)170 mΩ
ShieldingShielded
Inductance14 nH
Current Rating600 mA