
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.45 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3.3 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 600 mA |
| DC Resistance (DCR) | 200 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 180 nH |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08352
Ext.Price$0.08352
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08352 | $0.08352 |
| 10 | $0.06509 | $0.65090 |
| 50 | $0.05675 | $2.83750 |
| 100 | $0.04947 | $4.94700 |
| 500 | $0.04394 | $21.97000 |
| 1000 | $0.04113 | $41.13000 |
