
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.45 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 80 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 16 |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.8 µH |
| Current Rating | 170 mA |
Stock: 287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12048
Ext.Price$0.12048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12048 | $0.12048 |
| 10 | $0.10765 | $1.07650 |
| 50 | $0.09619 | $4.80950 |
| 100 | $0.08531 | $8.53100 |
| 500 | $0.07566 | $37.83000 |
| 1000 | $0.07027 | $70.27000 |
| 3000 | $0.06527 | $195.81000 |
