HSC0805-27NJ-T
Manufacturer:
EMTEK
Mfr.Part #:
HSC0805-27NJ-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 27 nH 5 % 500 mA 250 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.45 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency2.5 GHz
TypeWirewound
Q Factor55
DC Resistance (DCR)250 mΩ
ShieldingShielded
Inductance27 nH
Current Rating500 mA