
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.45 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| DC Resistance (DCR) | 60 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 5.1 nH |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12288
Ext.Price$0.12288
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12288 | $0.12288 |
| 10 | $0.10975 | $1.09750 |
| 50 | $0.09802 | $4.90100 |
| 100 | $0.08694 | $8.69400 |
| 500 | $0.07712 | $38.56000 |
| 1000 | $0.07163 | $71.63000 |
| 3000 | $0.06654 | $199.62000 |
