HSC0805-5N1J-T
Mfr.Part #:
HSC0805-5N1J-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 5.1 nH 5 % 600 mA 60 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.45 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency5.8 GHz
TypeWirewound
Q Factor60
DC Resistance (DCR)60 mΩ
ShieldingShielded
Inductance5.1 nH
Current Rating600 mA