
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 140 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 7.75 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 200 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 65 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.7 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V to 2.5 V |
Stock: 302
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69830
Ext.Price$0.69830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69830 | $0.69830 |
| 10 | $0.57062 | $5.70620 |
| 25 | $0.52628 | $13.15700 |
| 50 | $0.48538 | $24.26900 |
| 100 | $0.44766 | $44.76600 |
| 300 | $0.40546 | $121.63800 |
| 500 | $0.36724 | $183.62000 |
