
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 508 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 2.2 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 1.6 nC |
| Drain to Source Resistance | 260 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.5 V |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13286
Ext.Price$0.13286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13286 | $0.13286 |
| 10 | $0.06643 | $0.66430 |
| 50 | $0.05937 | $2.96850 |
| 100 | $0.05306 | $5.30600 |
| 500 | $0.04649 | $23.24500 |
| 1000 | $0.04074 | $40.74000 |
| 3000 | $0.03880 | $116.40000 |
| 5000 | $0.03695 | $184.75000 |
| 10000 | $0.03479 | $347.90000 |
