

| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate Charge | 20 nC |
| Gate to Source Threshold Voltage | -2.5 V |
| Continuous Drain Current (ID) | -9 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 12 mΩ |
| Input capacitance | 2.215 nF |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -25 V, 25 V |
| Power Dissipation | 2 W |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -30 V |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Stock: 2571
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20755
Ext.Price$0.20755
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20755 | $0.20755 |
| 10 | $0.18394 | $1.83940 |
| 50 | $0.16301 | $8.15050 |
| 100 | $0.14065 | $14.06500 |
| 500 | $0.12135 | $60.67500 |
| 1000 | $0.11301 | $113.01000 |
| 3000 | $0.10525 | $315.75000 |
