

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 3.9 V |
| Illumination Color | Blue |
| Luminous Intensity | 208 mcd |
| Viewing Angle | 145 ° |
| Wavelength | 466 nm |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 466 nm |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60101
Ext.Price$0.60101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60101 | $0.60101 |
| 10 | $0.40010 | $4.00100 |
| 25 | $0.36728 | $9.18200 |
| 50 | $0.33715 | $16.85750 |
| 100 | $0.30949 | $30.94900 |
| 300 | $0.28361 | $85.08300 |
| 500 | $0.25990 | $129.95000 |
| 1000 | $0.24366 | $243.66000 |
| 3000 | $0.22620 | $678.60000 |
| 5000 | $0.20999 | $1049.95000 |
| 10000 | $0.19493 | $1949.30000 |
