
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 pF |
| Voltage Rating (DC) | 15 V |
| Length | 3.13 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Schottky Diodes |
| Current Rating | 1 A |
| Max Current Rating | 1 A |
| Output Current | 1 A |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 340 mV |
| Breakdown Voltage | 15 V |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 15 V |
| Element Configuration | Dual Series |
| Reverse Voltage | 15 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Reverse Current | 100 nA |
| Reverse Voltage (DC) | 15 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
