
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 140 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 7.75 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 200 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 65 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.7 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V, 25 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V to 2.5 V |
Stock: 1823
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08524
Ext.Price$0.08524
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08524 | $0.08524 |
| 10 | $0.04262 | $0.42620 |
| 50 | $0.03842 | $1.92100 |
| 100 | $0.03463 | $3.46300 |
| 500 | $0.03072 | $15.36000 |
| 1000 | $0.02726 | $27.26000 |
| 3000 | $0.02457 | $73.71000 |
| 5000 | $0.02215 | $110.75000 |
| 10000 | $0.02087 | $208.70000 |
