| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 96 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3.029 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | -23 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 44.5 nC |
| Drain to Source Resistance | 95 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | -1.2 V to -2.5 V |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50352
Ext.Price$0.50352
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50352 | $0.50352 |
| 10 | $0.40531 | $4.05310 |
| 25 | $0.37628 | $9.40700 |
| 50 | $0.34934 | $17.46700 |
| 100 | $0.30410 | $30.41000 |
| 300 | $0.28923 | $86.76900 |
| 500 | $0.27509 | $137.54500 |
| 1000 | $0.25977 | $259.77000 |
