

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 150 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | -650 mA |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 1.2 nC |
| Drain to Source Resistance | 400 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -20 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | -0.35 V to -1.1 V |
Stock: 3078
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09388
Ext.Price$0.09388
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09388 | $0.09388 |
| 10 | $0.04694 | $0.46940 |
| 50 | $0.04203 | $2.10150 |
| 100 | $0.03764 | $3.76400 |
| 500 | $0.03310 | $16.55000 |
| 1000 | $0.02910 | $29.10000 |
| 3000 | $0.02600 | $78.00000 |
| 5000 | $0.02323 | $116.15000 |
| 10000 | $0.02176 | $217.60000 |
