
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 62 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3.075 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 96 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 31.6 nC |
| Drain to Source Resistance | 4 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V to 2.5 V |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27446
Ext.Price$0.27446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27446 | $0.27446 |
| 10 | $0.24386 | $2.43860 |
| 50 | $0.21667 | $10.83350 |
| 100 | $0.17738 | $17.73800 |
| 500 | $0.14521 | $72.60500 |
| 1000 | $0.13786 | $137.86000 |
| 3000 | $0.13088 | $392.64000 |
| 5000 | $0.12426 | $621.30000 |
