


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 25 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 572 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | -24 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 7.2 nC |
| Drain to Source Resistance | 18 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.5 V |
Stock: 1078
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19642
Ext.Price$0.19642
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19642 | $0.19642 |
| 10 | $0.17407 | $1.74070 |
| 50 | $0.15427 | $7.71350 |
| 100 | $0.13311 | $13.31100 |
| 500 | $0.11485 | $57.42500 |
| 1000 | $0.10951 | $109.51000 |
| 3000 | $0.10442 | $313.26000 |
| 5000 | $0.09957 | $497.85000 |
