
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 12 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23174
Ext.Price$0.23174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23174 | $0.23174 |
| 10 | $0.22598 | $2.25980 |
| 25 | $0.22433 | $5.60825 |
| 50 | $0.22269 | $11.13450 |
| 100 | $0.22106 | $22.10600 |
