
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Accuracy | 3 % |
| Threshold Voltage | 2.4 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 200 µs |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 204
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13853
Ext.Price$0.13853
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13853 | $0.13853 |
| 10 | $0.12350 | $1.23500 |
| 50 | $0.11011 | $5.50550 |
| 100 | $0.10146 | $10.14600 |
| 500 | $0.09349 | $46.74500 |
| 1000 | $0.08614 | $86.14000 |
| 3000 | $0.07983 | $239.49000 |
| 5000 | $0.07399 | $369.95000 |
