


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | CMOS |
| Output Type | Voltage Supervisory |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Accuracy | 3 % |
| Threshold Voltage | 2.7 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 200 µs |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 538
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15254
Ext.Price$0.15254
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15254 | $0.15254 |
| 10 | $0.13524 | $1.35240 |
| 50 | $0.11990 | $5.99500 |
| 100 | $0.10878 | $10.87800 |
| 500 | $0.09869 | $49.34500 |
| 1000 | $0.08953 | $89.53000 |
| 3000 | $0.08346 | $250.38000 |
| 5000 | $0.07781 | $389.05000 |
