
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 35 mV |
| Output Current | 30 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 30 V |
Stock: 1826
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11040
Ext.Price$0.11040
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11040 | $0.11040 |
| 10 | $0.09853 | $0.98530 |
| 50 | $0.08794 | $4.39700 |
| 100 | $0.07782 | $7.78200 |
| 500 | $0.06887 | $34.43500 |
| 1000 | $0.06572 | $65.72000 |
| 3000 | $0.06272 | $188.16000 |
| 5000 | $0.05929 | $296.45000 |
