
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11530
Ext.Price$0.11530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11530 | $0.11530 |
| 10 | $0.10227 | $1.02270 |
| 50 | $0.09072 | $4.53600 |
| 100 | $0.07843 | $7.84300 |
| 500 | $0.06780 | $33.90000 |
| 1000 | $0.06408 | $64.08000 |
| 3000 | $0.06056 | $181.68000 |
| 5000 | $0.05723 | $286.15000 |
