
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 3 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.4958 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 3000 V (3 kV) |
| Thickness | 2.6924 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.97747
Ext.Price$0.97747
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.97747 | $0.97747 |
| 10 | $0.95808 | $9.58080 |
| 25 | $0.95281 | $23.82025 |
| 50 | $0.94757 | $47.37850 |
| 100 | $0.94236 | $94.23600 |
