
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Resistance | 38 Ω |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Turn-On Delay Time | 5 µs |
| Turn-Off Delay Time | 5 µs |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Max Supply Current | 10 µA |
| Supply Type | Dual |
| Throw Configuration | SPST |
| Dual Supply Voltage | 100 V |
| Max Dual Supply Voltage | 200 V |
| Min Dual Supply Voltage | 40 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 40 V to 200 V |
Stock: 1816
Distributors
pcbx
Unit Price$8.71772
Ext.Price$8.71772
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.71772 | $8.71772 |
| 10 | $7.96212 | $79.62120 |
| 25 | $7.27203 | $181.80075 |
| 50 | $7.14569 | $357.28450 |
| 100 | $7.02154 | $702.15400 |
| 300 | $7.02154 | $2106.46200 |
| 500 | $7.02154 | $3510.77000 |
| 1000 | $7.02154 | $7021.54000 |
