
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Resistance | 38 Ω |
| Contact Plating | Tin |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Number of Channels | 16 |
| Turn-On Delay Time | 5 µs |
| Turn-Off Delay Time | 5 µs |
| Operating Supply Current | 7 mA |
| Max Supply Current | 10 µA |
| Number of Inputs | 16 |
| Supply Type | Dual |
| Throw Configuration | SPST |
| Number of Outputs | 16 |
| Dual Supply Voltage | 100 V |
| Max Dual Supply Voltage | 200 V |
| Min Dual Supply Voltage | 40 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 40 V to 200 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
