
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Height | 2.8 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 70 °C |
| Logic Type | CMOS |
| Number of Bits | 64 |
| Quiescent Current | 200 µA |
| Propagation Delay | 125 ns |
| Max Supply Current | 200 µA |
| Logic Function | Latch, Shift Register |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 64 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Number of Outputs | 64 |
| Nominal Supply Current | 15 mA |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 64 |
Stock: 71
Distributors
pcbx
Unit Price$12.51019
Ext.Price$12.51019
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.51019 | $12.51019 |
| 10 | $11.41732 | $114.17320 |
| 25 | $10.41988 | $260.49700 |
| 50 | $10.24308 | $512.15400 |
| 100 | $10.06936 | $1006.93600 |
