
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 16.59 mm |
| Width | 16.59 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 3.68 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1.2 W |
| Max Supply Voltage | 13.2 V |
| Min Supply Voltage | 10.8 V |
| Logic Type | HVCMOS |
| Operating Supply Current | 500 µA |
| Propagation Delay | 500 ns |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Logic Function | Latch, Shift Register |
| Number of Bits per Element | 32 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Max Frequency | 8 MHz |
| Fall Time | 500 ns |
| Rise Time | 500 ns |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 33 |
| Function | Latch, Shift Register |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$4.32423
Ext.Price$4.32423
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.32423 | $4.32423 |
| 10 | $4.03538 | $40.35380 |
| 25 | $3.76582 | $94.14550 |
| 50 | $3.51427 | $175.71350 |
| 100 | $3.27951 | $327.95100 |
