| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 kHz |
| Type | EL Lamp Driver |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Operating Supply Current | 26 mA |
| Max Supply Current | 26 mA |
Stock: 3973
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85151
Ext.Price$0.85151
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85151 | $0.85151 |
| 10 | $0.77591 | $7.75910 |
| 25 | $0.70703 | $17.67575 |
| 50 | $0.67510 | $33.75500 |
| 100 | $0.64462 | $64.46200 |
| 300 | $0.63402 | $190.20600 |
| 500 | $0.62359 | $311.79500 |
| 1000 | $0.61334 | $613.34000 |
| 3000 | $0.60325 | $1809.75000 |
| 5000 | $0.59332 | $2966.60000 |

