
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10 V |
| Output Voltage | 4 V to 13.5 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | SOIC |
| Topology | Flyback, Forward Converter |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 120 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Up/Step-Down |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$3.67997
Ext.Price$3.67997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.67997 | $3.67997 |
| 10 | $3.58349 | $35.83490 |
| 25 | $3.55216 | $88.80400 |
| 50 | $3.52110 | $176.05500 |
| 100 | $3.49035 | $349.03500 |
