| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 VDC,230 VAC |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 23 A |
| Connector Type | Circular |
| Number of Positions | 3 |
| Contact Gender | Female |
| IP Rating(Ingress Protection) | IP67 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
