| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Positions | 2 |
| IP Rating(Ingress Protection) | IP67 ,IP6K9K |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Current Rating | 180 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Shielding | Shielded, EMI Finger |
| Termination | Copper Alloy |
| Connector Type | Plug |
| Gender | Receptacle |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
