
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Max Operating Temperature | 115 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Voltage | 300 V |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Per Level | 4 |
| Number of Levels | 1 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 12 AWG |
Stock: 1784
Distributors
pcbx
Unit Price$1.10115
Ext.Price$1.10115
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.10115 | $1.10115 |
| 10 | $0.79509 | $7.95090 |
| 25 | $0.68822 | $17.20550 |
| 50 | $0.57024 | $28.51200 |
| 100 | $0.51824 | $51.82400 |
| 300 | $0.47098 | $141.29400 |
| 500 | $0.42803 | $214.01500 |
| 1000 | $0.38900 | $389.00000 |
