

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 900 mW |
| Input capacitance | 325 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 2.5 A |
| Gate Charge | 3 nC |
| Drain to Source Resistance | 135 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -20 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Stock: 4913
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03646
Ext.Price$0.03646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03646 | $0.03646 |
| 10 | $0.01823 | $0.18230 |
| 50 | $0.01402 | $0.70100 |
| 100 | $0.01240 | $1.24000 |
| 500 | $0.01096 | $5.48000 |
| 1000 | $0.00999 | $9.99000 |
| 3000 | $0.00911 | $27.33000 |
| 5000 | $0.00841 | $42.05000 |
| 10000 | $0.00777 | $77.70000 |
| 30000 | $0.00718 | $215.40000 |
| 50000 | $0.00663 | $331.50000 |
