HZ1005K601TFB01
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
HZ1005K601TFB01
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0402(1005 Metric) SMD/SMT 600 Ω 300 mA
ParameterValue
Tolerance25 %
Length1 mm
Width500 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height650 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Impedance600 Ω
DC Resistance (DCR)850 mΩ
Max Current Rating300 mA