
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 40 |
Stock: 989
Distributors
pcbx
Unit Price$1.66455
Ext.Price$1.66455
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.66455 | $1.66455 |
| 10 | $1.40807 | $14.08070 |
| 25 | $1.32087 | $33.02175 |
| 50 | $1.29522 | $64.76100 |
| 100 | $1.19519 | $119.51900 |
| 300 | $1.09759 | $329.27700 |
| 500 | $1.00796 | $503.98000 |
| 1000 | $0.92589 | $925.89000 |
