

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 65 mA |
| Forward Voltage | 1.45 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 940 nm |
Stock: 9122
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07574
Ext.Price$0.07574
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07574 | $0.07574 |
| 10 | $0.06720 | $0.67200 |
| 50 | $0.05962 | $2.98100 |
| 100 | $0.05236 | $5.23600 |
| 500 | $0.04598 | $22.99000 |
| 1000 | $0.04213 | $42.13000 |
| 3000 | $0.03861 | $115.83000 |
