
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 50 mA |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 940 nm |
Stock: 11346
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08698
Ext.Price$0.08698
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08698 | $0.08698 |
| 10 | $0.04349 | $0.43490 |
| 50 | $0.03875 | $1.93750 |
| 100 | $0.03453 | $3.45300 |
| 500 | $0.03013 | $15.06500 |
| 1000 | $0.02629 | $26.29000 |
| 3000 | $0.02497 | $74.91000 |
| 5000 | $0.02372 | $118.60000 |
| 10000 | $0.02234 | $223.40000 |
