


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 82 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 575 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 9.3 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 23.3 nC |
| Drain to Source Resistance | 300 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 200 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Stock: 282
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63610
Ext.Price$0.63610
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63610 | $0.63610 |
| 10 | $0.51494 | $5.14940 |
| 25 | $0.47314 | $11.82850 |
| 50 | $0.43474 | $21.73700 |
| 100 | $0.39945 | $39.94500 |
| 300 | $0.38062 | $114.18600 |
| 500 | $0.36268 | $181.34000 |
