
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 89 W |
| Number of Channels | 1 |
| Continuous Drain Current (ID) | 180 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 51 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.7 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.7 V |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$3.23912
Ext.Price$3.23912
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.23912 | $3.23912 |
| 10 | $3.16845 | $31.68450 |
| 25 | $3.13627 | $78.40675 |
| 50 | $3.10442 | $155.22100 |
| 100 | $3.07292 | $307.29200 |
