

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9784 mm |
| Width | 3.9878 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 16.2 MΩ |
| Height | 1.4986 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Power Dissipation | 2 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 910 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 11 A |
| Rds On Max | 16.2 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Element Configuration | Dual |
| Gate Charge | 7.5 nC, 14 nC |
| Drain to Source Resistance | 20.5 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| On-State Resistance | 10.8 mΩ |
| Schedule B | 8541290080 |
| Package Quantity | 4000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.25 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
