
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 96 W |
| Number of Channels | 1 |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 141 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.1 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 40 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.54685
Ext.Price$1.54685
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.54685 | $1.54685 |
| 10 | $1.31510 | $13.15100 |
| 25 | $1.21235 | $30.30875 |
| 50 | $1.11763 | $55.88150 |
| 100 | $1.03033 | $103.03300 |
| 300 | $0.99535 | $298.60500 |
| 500 | $0.96156 | $480.78000 |
| 1000 | $0.93227 | $932.27000 |
