

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 2 W |
| Number of Channels | 2 |
| Continuous Drain Current (ID) | 9.2 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 19 nC |
| Drain to Source Resistance | 13 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.4 V |
Stock: 1051
Distributors
pcbx
Unit Price$0.99514
Ext.Price$0.99514
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.99514 | $0.99514 |
| 10 | $0.63180 | $6.31800 |
| 25 | $0.55092 | $13.77300 |
| 50 | $0.48040 | $24.02000 |
| 100 | $0.41891 | $41.89100 |
| 300 | $0.37373 | $112.11900 |
| 500 | $0.33343 | $166.71500 |
| 1000 | $0.30093 | $300.93000 |
| 3000 | $0.24194 | $725.82000 |
