


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 200 W |
| Number of Channels | 1 |
| Continuous Drain Current (ID) | 75 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 110 nC |
| Drain to Source Resistance | 11 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$2.00160
Ext.Price$2.00160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.00160 | $2.00160 |
| 10 | $1.69920 | $16.99200 |
| 25 | $1.60149 | $40.03725 |
| 50 | $1.50941 | $75.47050 |
| 100 | $1.32890 | $132.89000 |
| 300 | $1.28391 | $385.17300 |
| 500 | $1.24044 | $620.22000 |
| 1000 | $1.20299 | $1202.99000 |
