
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 1.4 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Power Dissipation | 156 W |
| Power Dissipation | 156 W |
| Threshold Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.419 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 100 A |
| Rds On Max | 1.4 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 15 ns |
| Turn-Off Delay Time | 73 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 49 ns |
| Rise Time | 51 ns |
| Gate Charge | 129 nC |
| Drain to Source Resistance | 1.4 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Nominal Vgs | 3 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 40 V |
| On-State Resistance | 1.4 mΩ |
| Package Quantity | 4000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 3 V |
Stock: 3044
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70598
Ext.Price$0.70598
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70598 | $0.70598 |
| 10 | $0.58781 | $5.87810 |
| 25 | $0.54792 | $13.69800 |
| 50 | $0.51074 | $25.53700 |
| 100 | $0.47608 | $47.60800 |
| 300 | $0.41647 | $124.94100 |
| 500 | $0.36433 | $182.16500 |
| 1000 | $0.34600 | $346.00000 |
