
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.15 mm |
| Width | 5.15 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Power Dissipation | 156 W |
| Power Dissipation | 156 W |
| Threshold Voltage | 3.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.46 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 147 A |
| Rds On Max | 3.2 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Turn-On Delay Time | 13 ns |
| Turn-Off Delay Time | 63 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 23 ns |
| Rise Time | 25 ns |
| Gate Charge | 110 nC |
| Drain to Source Resistance | 2.6 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| On-State Resistance | 3.2 mΩ |
| Package Quantity | 4000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 3.7 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$1.45853
Ext.Price$1.45853
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.45853 | $1.45853 |
| 10 | $1.23984 | $12.39840 |
| 25 | $1.10269 | $27.56725 |
| 50 | $0.98071 | $49.03550 |
| 100 | $0.87222 | $87.22200 |
| 300 | $0.84096 | $252.28800 |
| 500 | $0.81082 | $405.41000 |
| 1000 | $0.78298 | $782.98000 |
