
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.15 mm |
| Width | 5.15 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 3.6 W |
| Power Dissipation | 3.6 W |
| Threshold Voltage | 3.6 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.32 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 19 A |
| Rds On Max | 5.2 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Turn-On Delay Time | 6.5 ns |
| Turn-Off Delay Time | 14 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 3.9 ns |
| Rise Time | 9.9 ns |
| Gate Charge | 36 nC |
| Drain to Source Resistance | 4.2 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| On-State Resistance | 5.2 mΩ |
| Package Quantity | 4000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 3.6 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage | 100 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
