
| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate Charge | 8.3 nC |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.35 V |
| Continuous Drain Current (ID) | 35 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Drain to Source Resistance | 13 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Power Dissipation | 3.1 W |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31334
Ext.Price$0.31334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31334 | $0.31334 |
| 10 | $0.30749 | $3.07490 |
| 25 | $0.30557 | $7.63925 |
| 50 | $0.30366 | $15.18300 |
| 100 | $0.30177 | $30.17700 |
