
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.4 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 160 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 2.3 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 1.9 nC |
| Drain to Source Resistance | 170 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.4 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$1.19059
Ext.Price$1.19059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.19059 | $1.19059 |
| 10 | $1.16448 | $11.64480 |
| 25 | $1.13920 | $28.48000 |
| 50 | $1.11447 | $55.72350 |
| 100 | $1.09028 | $109.02800 |
