
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.6172 mm |
| Width | 4.826 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Resistance | 95 MΩ |
| Height | 9.02 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Power Dissipation | 18 W |
| Power Dissipation | 18 W |
| Threshold Voltage | 4.9 V |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 810 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 8.7 A |
| Rds On Max | 95 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 150 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 7 ns |
| Turn-Off Delay Time | 13 ns |
| Element Configuration | Dual |
| Fall Time | 3.1 ns |
| Rise Time | 6.6 ns |
| Gate Charge | 13 nC |
| Drain to Source Resistance | 95 mΩ |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Nominal Vgs | 4.9 V |
| Recovery Time | 86 ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 150 V |
| On-State Resistance | 95 mΩ |
| Schedule B | 8541290080 |
| Package Quantity | 1000 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.8 V |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$2.35901
Ext.Price$2.35901
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.35901 | $2.35901 |
| 10 | $2.02243 | $20.22430 |
| 25 | $1.91407 | $47.85175 |
| 50 | $1.81152 | $90.57600 |
| 100 | $1.61127 | $161.12700 |
| 300 | $1.56137 | $468.41100 |
| 500 | $1.51301 | $756.50500 |
| 1000 | $1.47071 | $1470.71000 |
